Vítejte na stránkách naší mateřské školy.

Těší nás, že jste zavítali právě k nám. Naše mateřská škola se vyznačuje přátelským prostředím, které na první pohled potěší a rozzáří nejen Vaše malé ratolesti, ale také Vás samotné. Jsme si jisti, že ihned po první návštěvě na Vás dopadne lehká tíha nostalgie. Dopřejte svému dítěti krásně prožitá předškolní léta, jaká si pamatujete Vy a bez váhání jej zapište do naší mateřské školy.

Zřizovatel: Statutární město Mladá Boleslav

Název: Mateřská škola Čtyřlístek Mladá Boleslav

Mateřská škola Čtyřlístek byla otevřena v roce 1980, od roku 2003 je právním subjektem. Je umístěna v účelové budově, která má dva propojené pavilony (A, B) po čtyřech třídách. V každém pavilonu jsou dvě třídy v přízemí a dvě třídy v poschodí, celkem 8 tříd. Součástí každé třídy je šatna, sociální zařízení a sklad pomůcek. Třídy vedle sebe mají společnou kuchyňku pro vydávání jídel. Součástí školy je také hospodářský pavilon, který je s hlavní budovou propojen proskleným tunelem. V tomto pavilonu je umístěna kuchyň, prádelna, dílna, kancelář ředitelky školy, sborovna a služební byt.  Všechny třídy jsou vybaveny novým dětským nábytkem, velkým množstvím hraček, pomůcek, výtvarných materiálů a tělocvičným nářadím. Třídy jsou prostorné a odpovídají potřebám dětí. Školní zahrada má vzrostlé stromy a okrasné keře, pro děti jsou zde pískoviště, dostatek prolézaček, brouzdaliště a letní bazén, hračky určené pro pobyt venku jsou v zahradních kabinetech nebo v nářaďovém domku.

Do mateřské školy jsou přijímány děti od 3 do 7 let, kapacita školy je 216 dětí a všechny třídy jsou heterogenní.

Mateřská škola se nachází v okrajové části města v sídlišti. V jejím těsném sousedství je park a dětské hřiště, nedaleko od školy i národní přírodní rezervace Radouč. V okolí mateřské školy jsou také základní školy, sportovní stadion a další dětská hřiště.

Hlavním partnerem školy je magistrát města Mladá Boleslav.

Při výchovně vzdělávací práci spolupracuje MŠ s rodiči, základní školou, základní uměleckou školou, několika dětskými divadelními společnostmi, Fotbalovým klubem MB, taneční školou ZITA, jazykovou školou Hampson a plaveckou školou v babyclubu Lachtánek Na Dubcích.

Provoz MŠ:           6:30 - 16:30